PA271354

Tim Crossman Cycles – унікальне виробництво велосипедів індивідуальної геометрії, вироблені з вуглепластику (смола,  що містить вуглецеві волокна). 

Технологія Tim Crossman Cycles дозволяє зробити раму гнучкою або жорсткою саме в тих місцях і напрямках де це потрібно, відповідно до типу велосипеда, та фізичних параметрів велосипедиста. Наші велосипеди доволі легкі та водночас налаштовані на конкретну людину. І все це робиться в Києві!

З чого все почалося або як Ви прийшли у мейкерство – Ваш шлях до мейкерства?

А розпочалось усе з ідеї створити власний велосипед, який би підходив мені по усім параметрам, так би мовити «велосипед мрії». У пошуках певного компромісу серед матеріалу для виготовлення велосипедів, я побачив, що найкращим варіантом буде вуглепластик. Для такого виробництва у нього хороші характеристики. Протягом року створював спеціальний станок із ЧПУ, який робить труби. Потім, завдяки співпраці і спілкуванню із людьми з досвідом у вело-виробництва  (Сергій Нитка, Антон Мінаков, брати Гарбаруки), відпрацював технологію створення велосипедних рам. Останній велосипед викликав багато позитивних емоцій на виставці саморобних велосипедів в США в лютому 2016 (NAHBS). Зараз є можливість робити велосипеди будь-якого типу.

Яка мета проекту, який Ви представите на фестивалі?

Основною метою цього проекту є показати, що в Україні можливо виробництво велосипедів високої якості та з хорошими характеристиками, при цьому всі параметри підібрані під конкретну людину із урахуванням усіх фізіологічних особливостей, та манери їзди.  Особисто моє бажання, як керівника цього проекту, – це  щоб кожен українець зміг собі дозволити ексклюзивний і незвичайний велосипед, який вироблено в Україні.

P3081771 layering pattern

P3081680

Що було/є найскладнішим у реалізації Вашого задуму?

Я не можу пригадати, що було простим. Кожний  процес, як окрема наука: виготовлення обладнання, написання програм, підбір матеріалів і постачальників, визначення геометрії рами, декорування. Всі складнощі, які виникають вже просто сприймаються як цікава частина роботи.

Що найцікавіше у проекті та що Вам дозволяє підтримувати власну мотивацію під час роботи?

Коли я дивлюся на роботу станка, що намотує карбонові труби, я мов під гіпнозом, мене настільки захоплює цей процес!  Коли я бачу в клієнта радість та задоволення від зробленого велосипеда – це і є головна мотивація.

Які цікаві ідеї плануєте реалізовувати у майбутньому для розвитку вашого проекту?

Ідей багато. Основне: відродження легендарного українського велосипеда Еней, виробництво велосипедних вилок та компонентів,  створення туристичного тандему що важить менше 10 кг,  дитячі велосипеди, акустичні системи і електроніка, вбудовані в раму велосипеда, та  школа вело-виробництва.

До зустрічі на Kyiv Mini Maker Faire 🙂