Світлокультура – проект, який включає в собі впровадження високотехнологічних методів культивації різних видів рослин, а саме розглядає більш ефективні способи створення сприятливих умов для росту рослин використовуючи штучне світло.
Купляйте квитки та дізнавайтеся більше про проект Proroculture на Kyiv Maker Faire 😉
З чого все почалося?
Мій шлях до мейкерства розпочався зі зміни професії. Спеціальність програміста створювала певні рамки для мого творчого та особистого розвитку. Навчання в університеті дало мені лише теоретичну основу для подальшої професії в цій сфері, а от щодо практичних навичок, то їх майже не було. Тож в плані розвитку уже набутих навичок під час навчання мені допомогло мейкерство. Для мене це лише перший етап у реалізації подальших планів, адже прекрасно розумію що це тільки початок і скільки ще сил та натхнення потрібно для повного відтворення тієї картини, яка не покидає моїх думок.
Яка основна мета вашого проекту?
Основна мета цього проекту – це популяризація сучасних високотехнологічних методів культивації різних видів рослин, що вже використовується у всьому цивілізованому світі. Також я маю надію привернути увагу до багатьох важливих питань, що виникають в українському сьогоденні, починаючи від енергетичних і завершуючи екологічними та законодавчими. Не є секрет і те, що зміцнення аграрного комплексу – це найефективніший шлях покращення економічної ситуації в країні, оскільки з мінімумом необхідних вкладень можна отримати найвищий прибуток.
Що виявилося найскладнішим?
Оскільки кінцевою метою проекту є організація сучасного та високотехнологічного виробництва в нашій країні, в якій цей рівень є не достатньо високий, то труднощі в процесі розвитку ідей виникають постійно і на кожному кроці. Серед них особливо: брак коштів, інформації, часу, логістичні і мотиваційні проблеми та необхідність робити все самостійно. Так як виробництво наразі не є серійним, то існує велика проблема у створені нормального корпусу, що відповідає усім технічним та естетичним потребам.
Що вас мотивує?
Як би парадоксально це не звучало, проте найбільш цікавим та мотивуючим чинником для мене і є самі проблеми. Із зацікавленістю в певному процесі, у тебе виникає бажання дізнатись якомога більше: ти читаєш літературу, шукаєш необхідні матеріали, які зможуть допомогти тобі у цьому детальніше розібратись, та в кінцевому результаті ти робиш певні висновки, які в подальшому змогли б вирішити цю проблему. Тому неймовірне задоволення приносить саме виконання власних планів та наближення до поставленої мети та обов’язково зацікавленість людей у нашій роботі.
Які цікаві ідеї плануєте реалізовувати у майбутньому для розвитку вашого проекту?
Для подальшого розвитку мого проекту необхідні чималі матеріальні засоби. Тому наступним кроком планую розширення виробництва та пошук зацікавлених інвесторів і партнерів. Для цього я хочу відвідати декілька виставок поза межами України. Серед цікавих ідей – створення повністю автоматичної системи, схожої на принтер. Користувачу достатньо буде лише обрати відповідну програму на своєму смартфоні, і через деякий час поласувати свіжим та корисним врожаєм.
До зустрічі на Kyiv Maker Faire 🙂