13101298_592408620921878_543347949_n

«Експериментаніум» — це не лише науково-розважальний центр у якому демонструються закони науки та природні явища ,  а й музей популярної науки і техніки, який включає 1400 км захоплюючого дозвілля, понад 250 інтерактивних експонатів, завдяки яким кожен відвідувач може відчути себе справжнім дослідником – «доторкнутися» до науки.

Купуйте квитки і побачите все на власні очі на Kyiv Maker Faire 🙂

Тут власноруч будують мости без жодного цвяха, спостерігають зародження торнадо, зазирають у нескінченність, створюють блискавку, змушують літати магніт і здійснюють чимало дивовижних речей.

Які надзвичайні експерименти будете демонструвати на ярмарку?

На ярмарку ми представимо вам багато цікавих, дивовижних та, можливо, для декого нових і незрозумілих з першого погляду речей та явищ. Ми зможемо вам довести, що наука – це цікаво та захоплююче! Покажемо хімічні , електричні та акустичні експерименти, і ви помітите як це все водночас просто та вражаюче. До прикладу,  чи уявляли ви : що звук можливо не лише почути а й побачити, та ще й за допомогою вогню;  що можна пропусти через вас розряд приблизно у 50 кВ без будь-яких наслідків для вашого тіла; що себе можна відчути справжнім джедаєм за допомогою катушки Тесла; що навчитись робити справжню димову завісу з речовини температурою -78 градусів; та багато інших цікавих експериментів.

Як вразити людину,  як заставити її повірити у чудо?

Вразити людину можна просто показавши те чого вона раніше не бачила, це,  мабуть, найпростіший варіант. Хоча можна вразити й тоді, коли  показати те, що вона раніше бачила і про, що знала,  але  зовсім з іншої сторони  та із зовсім іншим представленням, більш вражаючим та захоплюючим.  Наприклад  якщо показати вибух кульки з воднем чи зміну кольору після змішування двох безбарвних розчинів – це кожного вразить, адже в повсякденному житті ви цього не побачите. Коли ж показати «блискавку»  (електричний струм який проходитиме через два провідники,  в разі появи струму в електричному колі) не за тих звичних умов до яких люди привикла, а наприклад за допомогою трансформатора Тесли, де це явище буде продемонстровано із залученням людини, це буде більш видовищно та вражаюче. Тому вразити людину можна будь-чим, головне це зробити цікаво та нестандартно.

Що насправді перетворює науку у цікаву і практичну річ?

На цікаву й практичну річ науку перетворює можливість використовувати її в житті і можливість бачити звичний світ по-іншому. Якщо ти розумієш чому листя зелене, блискавка б’є у найвищі предмети, як вивести жирну пляму з одягу – ти бачиш, як наука працює навколо тебе, і це дуже важливо не лише бачити, а й розуміти.  Наше життя дуже цікаве та непередбачуване, тому знання таких от азів взаємодії та роботи нашого всесвіту нам дуже знадобиться. Наші демонстрації допоможуть кожному скласти усі ці уявлення про явища природи та їх взаємодію в цілісну й гармонічну картину;  і це справді принесе вам надзвичайні емоції та враження 🙂

13063846_592408617588545_748475441_o13059649_592408700921870_483014127_n