Карґоїд — проект створений для того, щоб спростити роботу на великому виробництві. Виготовлення робота «Карґоїд» спрямований на те, щоб взяти на себе виконання роботи на складі.
Групи роботів «Карґоїд» працюватимуть повністю автоматично, з метою поліпшення пропускної здатності отриманих замовлень, використовуючи комп’ютерний зір та штучний інтелект. Вражає, чи не так?
З чого все почалося або, Ваш шлях до мейкерства?
Наш шлях до мейкерства був дуже простим – займаючись багато років програмним забезпеченням, ми зрозуміли, що найкраща програма – це така, ефект дії якої видно перед тобою не тільки на екрані або у звіті, а та ефект якої ти зможеш сам відчути, та переконатись у його дійсності – таким чином бажання бути програмістом та мейкером водночас, перетворились у сформований та цілісний проект під назвою «Карґоїд».
Яка мета проекту, який Ви представите на фестивалі?
Наш Карґоїд – це колісна платформа, яку ми збудували подібно до складального навантажувача. Споглядаючи на успішні кроки у розвитку інших схожих компаній та проектів, наприклад проект Kiva Systems, які створюють індустріальні мобільні роботи, ми використовуючи цю платформу розвитку, йдемо впевнено та покроково. Тому основною нашою метою нашого проекту є зробити найрозумнішого мобільного робота.
Що було/є найскладнішим у реалізації Ваших робіт?
Складним у процесі розвитку є усе. Адже перші кроки розвитку, нові ідеї, нові знання, нові знайомі, колеги. Але ти про усе це забуваєш побачивши перші вдалі результати та захоплених людей. Це можна порівняти із походом в гори: ти ідеш велику відстань, через болото, вітер та різні перешкоди; сил уже немає, проте ти все ще йдеш; коли ти уже приходиш на вершину гори, ти бачачи усю цю неповторну красу забуваєш про усі пережиті зусилля, ти просто насолоджуєшся! Отак і в роботі, тому найскладнішого процесу немає. А от найцікавішим мистецтвом з яким ми зустрілись у світі мейкерства це є алгоритм обробки зображень та найкращих сенсорів у реальному часі в умовах мінімізації енергоспоживання та повної вартості компонентів .
Що найцікавіше у проекті та що мотивує Вас працювати?
Дуже важко нам виділити всього лиш один найцікавіший етап роботи у цьому проекті, працюємо в команді розглядаємо кожний етап та кожний процес тому усе цікаво. А ось головний рушій мотивації – це, у першу чергу, команда та хороші відгуки від аудиторії.
Які цікаві ідеї плануєте реалізовувати у майбутньому для розвитку вашого проекту?
Ідея поки що одна – це те, що “Карґоїд” стане більшим і таким чином, більш корисним для індустріальних додатків.
Команда проекту “Карґоїд”: Ян Цибулькін, Володимир Кирилов, Дмитро Столпаков, Ігор Білик та Олексій Авілов. Також слідкуйте за проектом на Facebook 🙂
Тож купуйте квитки та познайомтеся з командою дуже цікавого проекту та самим роботом “Карґоїд” на Kyiv Maker Faire 🙂