10421628_1581352815446842_926575815574425896_n

Петіоль – це рекомендаційна система для високоточного сільського господарства на основі мобільного додатку. З Петіолем можна виміряти площу листка рослини, дізнатися вміст хлорофілу в листі.

Петіоль допомагає моніторити розвиток рослини і її реакцію на зміну зовнішніх умов. У 2015 році наш проект став фіналістом міжнародного конкурсу GIST Tech-I, а також увійшов до 20 найактуальніших ідей року для стартапів за версією американського бізнес-каналу CNBC.

З чого все почалося або як Ви прийшли у мейкерство – Ваш шлях до мейкерства?

Кожна людина потребує самореалізації. Одним із напрямів моєї самореалізації, як інженера та розробника програмного забезпечення, є проект  Петіоль. Користуючись сленгом, можна його віднести до технологічного мейкерства. У мене завжди було прагнення щось зробити, винайти або удосконалити. Тому я дуже задоволений тим, що мої навики та знання допомагають у роботі людям, які працюють у сфері сільського господарства.

Яка мета проекту, який Ви представите на фестивалі?

У глобальному масштабі Петіоль допоможе врятувати людство від голоду. Адже населення нашої планети стрімко зростає і за прогнозами експертів у 2050 році досягне кількості 9 мільярдів людей. Тому аграрії, які вирощують сільськогосподарські культури на полях і у теплицях, потребують більш швидкого та ефективного прийняття рішень і Петіоль допоможе їм з цим. 

Петіоль – це рекомендаційна система для високоточного рослинництва. Вона складається з мобільного додатку та аналітичного додатку, який знаходиться у дата-хмарі. За допомогою Петіоля аграрій моніторить площу листя рослини і рівень вмісту хлорофілу у листі, а наш аналітичний додаток обробляє ці дані та узагальнює їх. Таким чином, аграрій може більш оперативно та ефективно приймати рішення, що впливатимуть на майбутній урожай.

Що було/є найскладнішим у реалізації Ваших робіт?

З точки зору технічної реалізації проект є досить складним, адже поєднує в собі алгоритми комп’ютерного зору та машинного навчання.

13043590_10209172757578814_8188575232772884039_n petiole_stand_top_700px-c137c17afd23e112860ec99f6553073bb6461ff82e2e7ad42ff2c3190224b64f

Що найцікавіше у проекті та що Вам дозволяє підтримувати власну мотивацію під час роботи?

Результати, яких вдалося досягти уже сьогодні, надихають мене і нашу команду на подальші звершення. Петіолем уже зараз користуються у різних країнах світу: Польщі, Іспанії, Бразилії, Ірані, Великобританії, Індії та інших країнах. У нас є користувачі навіть у Стенфорді – одному із найвизначніших наукових осередків світу. Тому у кожного з нас є внутрішні стимули прокидатися вранці та лягати пізно ввечері спати з думкою про Петіоль.

Які цікаві ідеї плануєте реалізовувати у майбутньому для розвитку вашого проекту?

Під час спілкування з користувачами Петіоля ми отримуємо побажання щодо вдосконалення функціоналу, тому в технічній частині проекту – просто не початий край роботи. А якщо говорити про розвиток бізнесу, то ми зараз працюємо над встановленням партнерств із фермерськими асоціаціями та обєднаннями аграріїв і науковців з усього світу.

Що вам потрібно, щоб розвивати свій проект? Чого не вистачає?

Можна назвати довгий перелік того, що потрібно для ще більш успішної роботи над Петіолем, але нам дуже імпонує вираз “маємо те, що маємо”.
Тому ми виходимо зі стандартного набору: 24 години у добі, команда ентузіастів і купа роботи над проектом в технічній частині, а також у частині проведення PR кампаній, спілкування з користувачами тощо. Тож, нам нічого не залишається як просто бути на своєму місці та шукати нові можливості у кожному новому дні.

Слідкуйте за розвитком проекту на Facebook  і звісно купуйте квитки і познайомитеся з командою проекту на Kyiv Mini Maker Faire 🙂