f87b286c8b6fec2ad994033a51515391_preview_featured

Дмитро Пархоменко розповідає, як досі йде у мейкерство, у світ, де кожен день відкриває перед нами все нові та нові можливості. 

Які знання та навички отримують сучасні учні на уроках праці? Ви хочете навчити дітей втілювати їх ідеї в життя? Я впевнений, що доступний по вартості та простоті використання ЧПУ станок може допогти. Він називається The Mostly Printed CNC. Він може бути 3D принтером, одночасно може різати, свердлити, гравірувати та робити об’ємні заготовки. На нього можна встановити екструдер для 3D друку, фрезер, лазер, плазмовий різак, drag knife та багато інших інструментів і він виготовить деталь по вашій 3D моделі.
З чого все почалося або як Ви прийшли у мейкерство?

Як  почався шлях? Я ще йду. Спочатку я дізнався, що вже випускають персональні 3D принтери, але думав що вони занадто дорогі для мого бюджету. Був кінець 2014 року. Потім я дізнався, що Adrian Bowyer та RepRap community вже створили багато моделей персональних 3D принтерів для самостійного складання. Я вибрав модель яка мені сподобалась і була оптимальною по всім характеристикам. Я вибрав RepRap Prusa i3 Frame Box. Потім 3D принтер з’явився в магазині де я підробляв промоутером і мене просили по вихідним дням проводити майстер класи з друку на 3D принтері. Тоді я надрукував перші деталі для свого принтера.
Потім інформація про інструменти для швидкого створення прототипів полилась як з рогу достатку. Виявилось, що існують інструкції по складанню майже будь-якого інструменту швидкого  створення прототипів: звичайні FDM 3D принтери, просунуті SLA/DLP, SLS, DMLS, CNC…
Я зрозумів, що маючи інструмент для швидкого створення прототипів, можна починати створювати засоби виробництва. Звісно я дещо перебільшив можливості дешевого FDM 3D принтера але це все-таки дуже корисний інструмент,

Що було/є найскладнішим у реалізації ідеї?

Я міг би вже давно запустити  велику майстерню, але з 2015 року живу under extreme poverty line. Найскладніше в реалізації – мізерний дохід і не зрозуміло як його підвищити чесною працею. А найцікавіше і те, що постійно мотивує працювати і не опускати рук – розширення моїх можливостей.

Які цікаві ідеї плануєте реалізовувати у майбутньому для розвитку вашого проекту?

Хочу створювати потрібні мені деталі, створювати транспортні засоби. Отже мені потрібні великі ЧПУ станки для виготовлення повно розмірних матриць. Фіксуєш в станку поліно, а на виході отримуєш матрицю для виготовлення склопластикових частин або лезо пропелера зі зламаної вітром гілки. В планах виготовлення шестерні для редукторів, коробок передач, варіаторів. Можна виготовляти деталі для вітроелектро генераторів.
Планую створити майстерню де можна буде швидко виготовити потрібну деталь Планую показувати ЧПУ станок в школах, там де це буде цікаво учням і вчителям. Але щоб зацікавити учнів потрібно добре підготуватись, мати достатній досвід використання ЧПУ станка, мати цікаві моделі для виготовлення і виготовити достатню їх кількість для демонстрації. 3D принтери працюють досить повільно. ЧПУ станки працюють швидше але недостатньо швидко щоб заволодіти увагою дитини або підлітка.

Це не те щоб проект. Я просто йду куди дорога виведе. Зараз чекаю двигуни з Китаю для станка. Переживаю, аби встигнути до виставки 🙂
Розглядайте фото вже зараз та купуйте квитки аби побачити все на власні очі 🙂
А якщо маєте запитання, не соромтеся запитувати у Дмитра, ось його профіль у facebook 🙂

1. bushings and bearings override 2. First KMMF

3. epic gear 4. made with makerbot and prusa i35. maker bots (1)8. MPCNC central unit 9. KUKA (1) 11. papier mache 2direct geared extruder printed parts (2) Pusa i3