IMG_4172

Спеціально для Kyiv Maker Faire команда Національного музею історії України готує воркшоп зі створення власної невеличкої експозиції.

Вони підготують прототип невеликої вітрини, яку дітки зможуть наповнити речами та власними історіями. Під час воркшопу будуть також доступні різноманітні предмети, з яких діти зможуть вибрати саме те, що їм потрібно для створення особистої історії. Музейники розкажуть, як будуються експозиції, як створюються  історії з експонатів та що таке експонат взагалі.

З чого все почалося або яким був ваш шлях до мейкерства?

Від початку, ми не думали про поняття мейкерство, коли створювали майстер-класи. Нам було важливо, щоб дитина, яка відвідала історичний музей, мала змогу не тільки через екскурсію чи самостійні відвідини познайомитися з музеєм, а, фактично щось «винести» з нього 🙂

Яка мета проекту, який Ви представите на фестивалі?

Проект, складається з двох блоків. На його меті – показати дітям, що творцями/мейкерами історії є кожен з нас, а музей – це простір, де можна вивчати історію наочно, та є тим місцем, де ідеї знаходять своє втілення.

Що було/є найскладнішим у реалізації Ваших робіт?

Найскладнішим дотепер залишається пошук матеріалів для майстер-класів. В силу того, що музей не завжди має змогу закупити необхідні матеріали.  

Що на ваш погляд є найцікавішим у проекті, та що Вам дозволяє підтримувати власну мотивацію під час роботи?

Майстер-класи супроводжуються історичним екскурсом. Діти дізнаються, про життя, побут та символіку візерунків, які використовуються у майстер-класах. У музеї ми маємо змогу показати артефакти з подібними мотивами, яким по 5 тисяч років! Дитину це вражає. Вона біжить розповідати батькам, про все що дізналася, показує свою роботу. Інколи, це  також вражає і самих батьків – той факт, що дитина знає про історію більше ніж вони. Дуже часто батьки беруть за руку свою дитинку та ідуть замовляти екскурсію і для себе. Момент, коли ми продукуємо зацікавлення усієї родини власною історію, своїми коренями – це те, заради чого хочеться продовжувати.  

Які цікаві ідеї плануєте реалізовувати у майбутньому для розвитку вашого проекту?

У наших мріях ми купуємо 3Д принтер та робимо репліки експонатів різних часів для створення якісного інклюзивного проекту. Це набагато швидше, аніж замовляти у майстрів. Наразі, ми проводимо заняття з аутистами та дітками з вадами зору, але матеріалів на жаль не вистачає.

Купуйте квитки, та побудуйте свою історію на Kyiv Maker Faire 🙂