LAR_7955

Український ровінг-байк, тобто веслювальний велосипед, який буде продемонстрований на Kyiv Mini Maker Faire! Ми поспілкувалися із Іваном Пушечніковим, який нам детальніше розказав про чудо-винахід, який ми побачимо на ярмарку!

1. З чого все почалося або як Ви прийшли у мейкерство – Ваш шлях до мейкерства?

Мабуть, я завжди був мейкером, але не знав, як воно правильно називається. Раніше мене називали паяльником, Кулібіним, диваком. Тепер багато людей зрозуміли, як це кльово – власними руками зробити щось нове, що може змінити твоє життя, ба навіть світ навколо. Раніше з диваків насміхалися, тепер – починають розуміти. А перші знання з винахідництва я у дитинстві отримав від діда Віталія, заслуженого раціоналізатора тодішньої УРСР.

2. Яка мета проекту, який Ви представите на фестивалі?

По-перше, займатися веслуванням і одночасно рухатися твердою дорогою – це весело. Неможливо забути радісні очі людей, які це відчули. По-друге, антропохід – це особлива філософія, транспортний засіб, який пристосований для використання енергії людини у найбажаніший для цієї людини спосіб. Кожна людина має свої власні фізичні особливості, потреби, побажання. Усе це втілюється за допомогою технології і філософії антропоходу. По-третє, скоро антропохід стане справжнім стартапом. Це буде і народна розвага, і продукт для продажу, і багато іншого.

33

4_makers

3. Що було/є найскладнішим у реалізації Ваших робіт?

Окрім мейкерства в моєму житті є сім’я, є основна робота і посада в громадській організації. Зараз найскладніше – зберігати баланс, розумно розподіляти час, щоб встигнути зробити усе найважливіше.

4. Що найцікавіше у проекті та що Вам дозволяє підтримувати власну мотивацію під час роботи?

У мене є багато ідей, які можна назвати винаходами. Щоденно вирішувати нові технічні проблеми – це і є для мене найбільше задоволення. Коли я довго цим не займаюся – наче втрачаю сенс життя, іноді навіть стикаюся з депресією. Найбільша мотивація – майбутні, ще більш цікаві проекти.

5. Які цікаві ідеї плануєте реалізовувати у майбутньому для розвитку вашого проекту?

Винахідницької роботи у поточному проекті залишилося не багато. Далі буде робота дизайнера, робота маркетолога і ще багато нудної роботи, яку хтось має виконувати. Може поговоримо про цікаві ідеї, які ще чекають на початок нових проектів? Одна з них – спеціальне колесо для дитячого візочка. Іноді візочок неможливо підіймати по сходах зі звичайним пандусом бо ширина колії не підходить. Моє колесо вирішує цю проблему. Ось бачите? Мало мені було винайти велосипед, то я ще винайшов колесо! І новий тип теплового двигуна (замість двигуна внутрішнього згорання) я теж винайшов. Його особливістю є можливість використовувати тверде паливо, наприклад, пелети. Це паливо вважається екологічно чистим, бо зберігає баланс у природі і не впливає на глобальні зміни клімату, на відміну від викопних видів палива. І ще є багато проектів: акустичний апарат для армії, універсальний гайковий ключ, метод ремонту одягу, реактивний двигун для вертикального злету тощо.

Kempster1a+001[1]

6. Що вам потрібно, щоб розвивати свій проект? Чого не вистачає?

Зараз дуже потрібна допомога досвідченого маркетолога. Про антропохід знає вже досить багато людей. Хтось з них бажає раз чи два покататися, хтось – купити такий для себе, а дехто готовий замовити цілу партію гарних якісних антропоходів з професійним дизайном кузова. Зараз ніхто не може зібрати й проаналізувати цю інформацію. Є хобі, але немає бізнесу. Учасники проекту – це дуже багато людей. Кожен додав щось нове. Але зараз офіційно команда складається з двох осіб: мне (Івана Пушечнікова) і дизайнера транспортних засобів (Альони Хачатурян)

Дізнавайтеся за перебігом проекту на Facebook, а також не забувайте купляти квитки