12717603_1591228354530024_7823429526917265826_n

Сенстоун / SenStone – перший ІТ стартап в індустрії моди. Це розумний аксесуар-прикраса, яка переводить голосові нотатки користувача в текст.

З чого все почалося або як Ви прийшли у мейкерство – Ваш шлях до мейкерства?

Все почалося кілька років тому, коли я працював у департаменті юстиції посольства США в Києві. Робота над програмою реформи правової системи в Україні, в якій я був задіяний, вимагала обробки значних обсягів тексту – висновки, законопроекти, експертні опитування. Я також вів блоги на правову тематику. В голові роїлася купа думок, і я не знав, де найцінніші з них можуть застати мене: на роботі, в спортзалі чи за кермом. Було зрозуміло – треба знайти зручний спосіб занотовувати найважливіше. Так крок за кроком я підійшов до розробки  пристрою Senstone.

Яка мета проекту, який Ви представите на фестивалі?
Щодня на великій швидкості ми мчимо у справах: в заюрбленому транспорті на роботу, літаками у відрядження, навіть на відпочинку спішимо – відповісти на всі запити у соц. мережах, ще й посерфити в Інтернеті. В наш час безупинного руху ми часто не помічаємо, як позаду назавжди лишається море важливих речей. Якби, наприклад, один невідомий композитор мав можливість записати мелодію, що виникла в голові під час ранкової пробіжки, можливо, людськість не втратила би найбільший музичний шедевр сучасності… Якби талановитий студент не забув поділитися зі знайомим хіміком однією швидкоплинною думкою, може б, винайдені згодом ліки врятували чиїсь життя…
Ми також спробували уявити, скільки безцінних «знахідок» могли б залишитися невтіленими, якби темп та мобільність життя на момент їх появи на світ був би таким, як сьогодні. Варто лише згадати про такі випадкові винаходи, як відкриття пеніциліну, виявлення рентгенівських променів, розробка кардіостимулятора та багато інших.
Очевидно, що швидкість життя сучасної людини вимагає використання відповідних технологій та нових прогресивних методів зберігання думок – на це ми і хочемо звернути увагу відвідувачів фестивалю.

А ще – на те, що штучний інтелект може бути не лише незамінним помічником в житті, але й дарувати естетичну насолоду. І навпаки: «розумна» краса вдвічі прекрасніша. Доказ тому – наша перша в Україні інтелектуальна прикраса.

Що було/є найскладнішим у реалізації Ваших робіт?

На нашому шляху ми зустрічаємо так багато позитивних та цікавих людей, що усі наші складнощі та перепони швидко відходять на другий план. Наразі наша головна і найскладніша задача – відшукати інвестиційні кошти, і ми активно працюємо в цьому напрямку.
Були проблеми з пошуком професійних правильно вмотивованих  спеціалістів – не всі мислять як підприємці.  Треба визнати і те, що інфраструктури для розвитку стартапів в Україні немає: ані венчурних фондів, ані державних програм підтримки молодих проектів.  До того ж, психологічно важко кардинально змінювати вид діяльності, як це зробив я та  кілька інших членів команди, – потрібно було наважитись вийти із звичної для нас зони комфорту.

Що найцікавіше у проекті та що Вам дозволяє підтримувати власну мотивацію під час роботи?

Технічні новинки та винаходи цікавили мене давно: я читав тематичну періодику, спілкувався з людьми, що знаються на техніці. Намір реалізувати власну ідею був амбіційним і через це  – неймовірно захоплюючим.
Цікавість підігрівається й оригінальністю ідеї. Адже, наразі у світі більше уваги прикуто до масштабних проектів, на кшталт автомобілів, які можуть їздити без водія. А з людським голосом мало хто працює.  Дуже підтримує наш ентузіазм щирий інтерес до нашого продукту спільноти та профільних спеціалістів. Важлива також підтримка близьких.

Які цікаві ідеї плануєте реалізовувати у майбутньому для розвитку вашого проекту?

Ми не маємо наміру зупинятись на досягнутому. Досконалості немає меж, а тому вже найближчим часом ми плануємо оновлювати та довершувати зовнішній вигляд Сенстоун, використовуючи нові матеріали – від простих до найдорожчих – та дизайнерські розробки.
Не стоятиме на місці і технічна складова. Інноваційне  функціональне наповнення, чергові випробування потенційних технічних можливостей – на цьому та багато чому іншому команда Сенстоун зосередиться вже одразу після виходу інтелектуальної прикраси на ринок. В планах також – розвиток напрямку сканування голосу для людей, що прагнуть вдосконалення власного мовлення, та інші проекти.
Словом, команда Senstone сповнена ідей та цілей, готова якомога швидше втілювати їх та рада співпраці.

Слідкуйте за розвитком проекту на сторінках facebook і приходьте на Kyiv Mini Maker Faire 🙂