STEAMPUNK

TASHA ORO – це авторські прикраси, інтер’єрний декор та арт-об’єкти, створені з використанням промислових відходів: деталей радянського автопрому, елементів старих побутових приладів, тощо. Концепція recycling – по-перше, етичний шлях виробництва, по-друге, фактор самобутньої естетики. А ще – можливість дати віджилим речам нове яскраве життя.

1. З чого все почалося або як Ви прийшли у мейкерство – Ваш шлях до мейкерства?

Бренд TASHA ORO зовсім молодий – у серпні буде рік. Зовні мій старт у дизайні прикрас та інтер’єрного декору виглядав несподіванкою. 15 років я успішно займалася видавничою справою – починала в журналі «Салон», останні 12 років працювала у журналі «Архідея»; випустила серію книжок «Стиль в інтер’єрі», а також журнали Bravacasa Україна та Vogue Home Україна в якості шеф-редактора. Втім, для мене завершення теми інтер’єрного глянцю було логічним: відчувала, що прийшов час розкрити інші свої потенціали. За фахом я художник-графік – закінчила декораційне відділення РХСШ та відділення книжкової графіки Поліграфічного інституту. Тому звернення до мистецьких засобів самовираження у моєму новому житті було цілком природнім. Почала в суто жіночий спосіб – із створення прикрас: я люблю лаконічний «архітектурний» стиль в одязі, і мені бракувало аксесуарів, якими я могла б доповнити свій look. Досить швидко з’ясувалося, що чогось подібного шукає значна кількість стильних дівчат та чоловіків – і це неймовірно надихнуло! Прикраси TASHA ORO знайшли свої домівки в гардеробах Києва, Харкова, Львова, Одеси, а незабаром (дякую facebook та широкому колу друзів!) – Лондона, Парижа, Валенсії, Нью-Йорка. За 10 місяців існування мого бренду я створила 10 колекцій прикрас по 12-20 предметів, і пишаюся тим, що кожна з них – неповторна авторська річ, зроблена вручну.

2. Яка мета проекту, який Ви представите на фестивалі?

Мета проекту, який планую представити на Kyiv Maker Faire – привернути увагу до теми recycling, тобто повторної переробки промислових відходів. Концепція «нового життя старих речей» є надзвичайно важливою для TASHA ORO. На мою думку, recycling в сьогоднішньому перенасиченому світі – це не тільки етичний, а й естетично потенційний шлях виробництва. Наприклад, колекція прикрас Steampunk, яку я планую показати на фестивалі, створена з деталей радянського автопрому. Слоган колекції: «Який сайленблок від Жигулів не мріє стати деталлю TASHA ORO». Планую також продемонструвати перші експерименти у створенні інтер’єрного декору – світильники, елементи меблів.

BLACK

3. Що було/є найскладнішим у реалізації Ваших робіт?

Спочатку найскладнішим для мене був пошук ідеальної застібки для прикрас. Мріяла про «розумну» і легку в користуванні застібку-невидимку, яка робила б свою роботу сама, без зусиль з боку користувача – я уявляла, що це має бути магнітний замок, схований всередині гумового ошийничка. Щоб бездоганно реалізувати задум, мені знадобився місяць експериментів та спілкування з google, а також декілька відвідин одного з найколоритніших місць Києва – радіоринку. Сьогодні технологія «розумної» прихованої застібки є маркером ідентичності прикрас TASHA ORO, а найскладніше тепер – це пошук матеріалу. Адже творча ідея і те, що пропонує ринок вторинної сировини – не завжди співпадають у своєму прагненні купити/продати. Іноді довго шукаю, але це кайф, це азартно, це схоже на мистецьке полювання.

4. Що найцікавіше у проекті та що Вам дозволяє підтримувати власну мотивацію під час роботи?

Найцікавіше у моїй роботі, і одночасно найкраща мотивація – звісно, окрім особливого, неймовірно щасливого стану творіння – це коли комусь настільки подобаються результати моєї праці, що люди мріють про них. Оцей феномен, коли, купуючи річ – ще передзвонюють або пишуть із подякою. Мене це вражає найбільше – коли людина відчуває в моїх речах дещо більше, ніж еквівалент грошей, які вона віддала.

5. Які цікаві ідеї плануєте реалізовувати у майбутньому для розвитку вашого проекту?

В найближчому майбутньому планую більше експериментів у напрямку інтер’єрного декору, зокрема – столового сервірування. Зважаючи на специфіку такого матеріалу як гума, і теми recycling загалом – передчуваю цікавий мозковий штурм. Також є плани розвивати творчу колаборацію з Ольгою Фрадіною – дизайнер інтер’єрів, Оля також створює надзвичайно талановиті роботи з кераміки. Ми співавтори напрямку прикрас DAO, в яких брутальна гума поєднується із витонченою порцеляною. Плануємо в тандемі подальші пошуки із виходом у масштаб інтер’єру. На часі готуємо концептуальний арт-проект. Це певний виклик – і тому це надихає.

6. Що вам потрібно, щоб розвивати свій проект? Чого не вистачає?

В наш час, коли до послуг homo sapience – соцмережі, інтернет і весь глобальний світ – під рукою є просто фантастичні ресурси, щоб поінформувати потенційну аудиторію про свої можливості. А ще важлива сміливість мріяти – і діяти. Я вірю в необхідність реалізовувати свій проект без будь-яких «якби», тут і тепер, в повному обсязі.

Слідкуйте за проектом у Facebook та купляйте квитки на найграндіознішу подію весни!