Deposit 7

Code Club UAце всеукраїнська мережа безкоштовних факультативних волонтерських клубів кодування для дітей 9-11 років. У Code Club діти вчаться програмувати, створюючи комп’ютерні ігри, анімацію і веб-сайти. Програма передбачає створення одного проекту за один урок.

1. З чого все почалося або як Ви прийшли у мейкерство – Ваш шлях до мейкерства?

Ми представляємо Code Club UA, соціальний волонтерський проект, головна мета якого – навчити дітей у віці 9-11 років основ програмування. Переважно навчання побудоване на гейміфікованій програмі Scratch від Массачусетського технологічного інституту (Massachusetts institute of technology (MIT), з якою діти працюють з величезним задоволенням. Code Club виник у Великій Британії в 2012 році завдяки веб-дизайнерці Клер Саткліф та її подрузі Лінді Сендвік, яка займалася програмуванням. На базі навчальних закладів британки засновували безкоштовні курси зі створення комп’ютерногокоду, щоб допомогти дітям зробити кар’єру в цій перспективній галузі. У 2013 році ми першими в світі підхопили цю ініціативу, започаткувавши такий гурток з програмування в Україні та переклавши навчальні програми. Першим партнером Code Club UA став фонд TA Ventures. Наразі в Україні працює вже 93 клуби. Детальніше ознайомитися з нашим проектом та матеріалами, які ми безкоштовно надаємо нашим викладачам-волонтерам, можна на сайті: codeclubua.org. На Kyiv Maker Fair викладачі Code Club UA проведуть майстер-клас з програмування для всіх охочих діток віком від 9 до 11 років. За півтори години ми навчимо дітей самостійно створювати комп’ютерну гру. Для участі у workshop потрібно мати власний ноутбук. Максимальна кількість дітей у групі – 15. Будемо раді зустрітися з вами в неділю, 22 травня, о 12:00 на Kyiv Maker Fair.

2. Яка мета проекту, який Ви представите на фестивалі?

Наша мета – дати кожній дитині в Україні можливість навчитися кодувати та створювати комп’ютерні програми. Code Club UA допомагає волонтерам і школам об’єднати зусилля, щоб створити клуби і навчити дітей програмування. Це наш внесок у формування «цифрового покоління», яке вміє нестандартно підходити до вирішення завдань, перекваліфіковуватися, вчитися. У сучасному світі, де кількість спеціальностей, за якими можна знайти роботу без знання інформаційних технологій, стрімко наближається до нуля, навички з програмування – це як уміння писати й читати.

Гимназия 107 2

3. Що було/є найскладнішим у реалізації Ваших робіт?

Найскладнішим є пошук волонтерів-вчителів в усіх регіонах нашої країни та небажання керівників деяких навчальних закладів співпрацювати. На наших заняттях діти швидко вчаться створювати комп’ютерні програми, сайти, мультфільми. Школярі починають усвідомлювати, що вони керують комп’ютером, а не комп’ютер ними, як тоді, коли вони просто сидять і граються в ігри. На жаль, не в усіх школах керівництво мислить прогресивно та відкрите до нових викликів. Нам не скрізь ідуть назустріч у тому, щоб дозволити проведення занять, які відбуваються протягом години раз на тиждень.

Klesyv 5

4. Що найцікавіше у проекті та що Вам дозволяє підтримувати власну мотивацію під час роботи?

Найцікавіше в проекті – це спілкування та робота з дітьми. Навчання в Code Club зовсім не означає, що в майбутньому всі діти обов’язково стануть програмістами. Вміння писати код розвиває в дитини  здатність критично мислити і швидко знаходити вирішення будь-якої проблеми, пов’язаної, в першу чергу, з точними та природничими науками і технологіями.

__________ ________ __'____

5. Які цікаві ідеї плануєте реалізовувати у майбутньому для розвитку вашого проекту?

У наступному навчальному році ми плануємо організовувати клуби не тільки в школах і бібліотеках, але й в офісах IT-компаній та в філіях банків, де є все необхідне для занять. Також будемо намагатися знаходити координаторів проекту в усіх регіонах України для розширення географії Code Club UA.

6. Що вам потрібно, щоб розвивати свій проект? Чого бракує?

Нам потрібно перекладати нові навчальні матеріали, курси, які розробляються в Британії. А ще – влаштовувати зустрічі викладачів-волонтерів з усієї України, під час яких вони могли б обмінятися досвідом та історіями, які надихають розвивати нашу спільну справу. Тому ми потребуємо фінансової підтримки партнерів. Крім того, ми прагнемо заручитися підтримкою Міністерства освіти і науки. Ми підготували лист, в якому просимо рекомендувати запровадження факультативних занять з програмування у кожному навчальному закладі. Це дуже допомогло б нам у подоланні бюрократичних перешкод при організації гуртків і дозволило б подарувати більшій кількості дітей корисне та цікаве дозвілля, а, може, й запалити нові зірки в українській IT-сфері.

Залишайтеся у курсі подій проекту у мережі Facebook а також не забувайте купляти квитки на ярмарок мейкерства і крафтингу