Kamila

Ми поспілкувалися з польською художницею Камілою Мроз, яка спеціально для Kyiv Maker Faire привезе до Києва свої фантастичні скляні неонові скульптури.

Devourer (1) (1)

  1. Чому на Вашу думку, ми тепер говоримо, що STEM (мікс науки, технологій, освіти математики) перетворився на STEAM (де додалося «А» від аrt – мистецтво)?

На мою думку STEMу необхідне мистецтво,  оскільки кожній новій ідеї потрібен якісний  дизайн. Мистецтво допомагає зробити дизайн об’єктів не лише функціональним, а й красивим, адже всі люблять не тільки практичні, а я красиво зроблені речі.

  1. Які мейкерські технології цікаві для Вас, як для митця?

Мене цікавить виробництво скляних предметів і предметів з неону. Хоч я й не зовсім впевнена, що це мейкерські технології J Щоб надати потрібну форму склу потрібна неабияка витримка і терпіння, звичайно не завадить наявність деяких знань з фізики та хімії) А от з «неоновими» речами все набагато складніше, адже вони народжуються у складному поєднанні вакууму, інертних газів та високої напруги.

  1. Чи важливо митцю бути представленому не тільки в галереях, а й в мейкерспейсах?

Я вважаю, що митцю важливо бути представленому у різних форматах, бути відкритим для комунікації та постійно спостерігати за тим, що роблять інші. Це дуже надихає)

  1. Ви пам’ятаєте, якою була Ваша перша робота?

Памятаю, що коли я булаще  у дитсадочку, я зробила пластилінову  корзину з трояндами – це був подарунок моїй бабусі, і вона до речі й досі його зберігає! J Моя перша мистецька робота вже у свідомому віці була скляна скульптура, яку я зробила трохи згодом – у школі.

  1. Що б Ви зробили, якби не мали жодних обмежень з інструментами та матеріалами?

Я б створила велику колекцію рухомих неонових гусениць, і організувала б виставку для цих робіт у кращих галереях світу.

Devourer (2)

Правда ж, ця гусінь просто фантастична?? Приходь подивитись 21-22 травня на ВДНГ!